Zbaczając ze szlaku – wycieczka do Torunia

Lato sprzyja podróżom. Zarówno tym Niebieskim Szlakiem, jak i poza nim. Z czego słynie Toruń i dlaczego najlepiej odwiedzić go pod koniec sierpnia? Odpowiedzi w artykule poniżej!

Wakacje to idealny czas na podróże, szczególnie te Niebieskim Szlakiem! Tym razem polecamy Wam zjechać z trasy i udać się na wycieczkę do Torunia. Pamiętajcie tylko o najbliższych stacjach, które znajdują się w Malankowie, a potem w drogę!

O urokach Torunia słyszał chyba każdy. Turystów do miasta przyciąga nie tylko postać najsławniejszego mieszkańca – Mikołaja Kopernika czy muzeum jego imienia, ale również malownicza Starówka, średniowieczne zabytki i przepyszne toruńskie pierniki, których spróbowania nie można sobie odmówić! Podobno historia wypieków tych aromatycznych toruńskich ciastek jest niemal tak długa, jak historia samego miasta.

Obowiązkowym punktem wycieczki każdego zwiedzającego jest także wizyta w Planetarium im. Wł. Dziewulskiego. To najbardziej zaawansowany technologicznie tego typu obiekt w Polsce. Wieczorem, po całym dniu zwiedzania, koniecznie wybierzcie się na spacer brzegiem Wisły, aby podziwiać piękną panoramę miasta. Jak widać atrakcji nie brakuje. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Wyjazd do Torunia warto zaplanować pod koniec sierpnia. Dla tych, którzy nie mają jeszcze planów, przypominamy, że w dniach 20-25.08 odbędzie się tam niezwykły „Bella Skyway Festival”, czyli Międzynarodowy Festiwal Światła. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć kilkanaście świetlnych instalacji i zapierających dech w piersiach multimedialnych widowisk. Podobnie jak w ubiegłych latach, w ostatnim tygodniu sierpnia, Toruń zmieni się nie do poznania. Poprzednią edycję festiwalu podziwiało aż 400 tysięcy osób! A więc jak, w drogę?

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI

Kontakt

Dla mediów

media@grupalotos.pl

Znajdź nas na Facebooku

Projekt LEM - pilotażowe wdrożenie elektromobilności wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Cel projektu: Promocja zrównoważonego rozwoju transportu poprzez budowę punktów ładowania samochodów elektrycznych wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Beneficjent: LOTOS Paliwa Sp. z o.o.