Zbaczając ze szlaku – wycieczka do Łodzi

Fabryki, filmy, zabytki, murale. Czy mieliście okazję poznać którąś z odsłon Łodzi? Podróżując Niebieskim Szlakiem możecie rozważyć skręcenie w kierunku tego miasta i sprawdzenie co ma Wam do zaoferowania!

Jeżeli interesujecie się architekturą albo chcecie wyruszyć tropem bohaterów „Ziemi Obiecanej” Reymonta, mogą Was zainteresować budynki, w których mieszkali dawniej bogaci fabrykanci i robotnicy, Księży Młyn oraz obiekt będący w opinii niektórych jednym z symboli Łodzi – Manufaktura. W dawnych zakładach włókienniczych znajdują się obecnie centrum handlowe, muzeum, restauracje, hotel i przestrzeń rekreacyjna.

Miłośników filmu kierujemy natomiast do jedynego w Polsce Muzeum Kinematografii, w którym obejrzymy aparaty fotograficzne, kamery, projektory i wystawę poświęconą bohaterom kreskówek. W muzeum znajduje się również kameralne kino. Przed wizytą koniecznie sprawdźcie, czy jest czynne, ponieważ w momencie powstawania tego artykułu trwa w nim remont! Jeżeli akurat nie uda Wam się trafić na film, wybierzcie się na spacer w kierunku słynnej, łódzkiej Filmówki. A jeśli wybierzecie się w kierunku pasażu Rubinsteina, możecie też przejść Aleją Gwiazd!

Warto wspomnieć o Studiu Małych Form Filmowych Se-ma-for! Podczas wycieczki do Łodzi można zobaczyć rzeźby przedstawiające Misia Uszatka, Pingwina Pik-Poka, Plastusia, czy też koty – Filemona i Bonifacego. To dobra okazja, by przedstawić bohaterów dzieciom i wrócić pamięcią do własnego dzieciństwa.

Dzięki działaniom Fundacji Urban Forms w Łodzi powstała wyjątkowa galeria. Przestrzeń miejską zdobi kilkadziesiąt kolorowych murali, które warto zobaczyć przemierzając miasto. Wśród nich znajdują się również prace bardzo znanych autorów ze świata street artu – w Łodzi gościli m.in. Os Gemos czy Inti. Ze względu na jej rozmiary, znalezienie wystawy nie powinno być trudne!

A więc w drogę! Zachęcamy Was do odwiedzania Łodzi i do zobaczenia na Niebieskim Szlaku!

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI

Kontakt

Dla mediów

media@grupalotos.pl

Znajdź nas na Facebooku

Projekt LEM - pilotażowe wdrożenie elektromobilności wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Cel projektu: Promocja zrównoważonego rozwoju transportu poprzez budowę punktów ładowania samochodów elektrycznych wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Beneficjent: LOTOS Paliwa Sp. z o.o.