O bezpieczeństwie i nie tylko – relacja z Moto Safety Day 2019

Uczestnicy pikniku, który odbył się w Gdyni w ostatnią sobotę lipca, mogli porozmawiać o bezpieczeństwie jazdy m.in. z policją, ratownikami i pomocą drogową, ale nie był to jedyny temat imprezy. Mocno zaakcentowana była również elektromobilność, o której mówili Grupa LOTOS i inni goście.

Moto Safety Day to organizowany od 14 lat piknik motoryzacyjny, promujący zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na uczestników zawsze czeka wiele atrakcji. Od rana ratownicy szkolili w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Ich umiejętności można było zobaczyć w praktyce, podczas symulacji wypadku drogowego, w którym uczestniczyły również inne służby – policja i straż pożarna.

Na jednym ze stoisk pikniku czekały lody oraz kreatywna rozrywka – można tam było pomalować farbami fiata 126p, czyli kultowego malucha. O atrakcjach dla dzieci i młodzieży nie zapomniała Grupa LOTOS. Na stoisku znajdował się symulator jazdy oraz przeznaczony dla najmłodszych mini tor, uczący bezpiecznego poruszania się pojazdem.

W tym czasie nieco starsi mogli sprawdzić, jak wygląda dachowanie oraz dowiedzieć się więcej o fotelikach samochodowych. Na zainteresowanych tematem elektromobilności czekała też strefa Niebieskiego Szlaku, w której opowiadaliśmy o projekcie. Niedaleko prezentowany był też nowoczesny samochód elektryczny Hyundai KONA.

Na uczestników czekały również stoiska poświęcone rowerom, motocyklom oraz UTO – Urządzeniom Transportu Osobistego. To gorący temat, zwłaszcza w świetle przygotowywanych właśnie regulacji prawnych! Wśród nich znalazły się zarówno popularne w Polsce hulajnogi elektryczne, jak i miniskutery, które łatwiej zobaczyć za granicą. Chętni mogli wziąć również udział w konkursie, w którym nagrodą główną był jeden z prezentowanych pojazdów!

Wśród odwiedzających piknik znaleźli się także przedstawiciele gdańskiego klubu motocyklowego i służba ochrony kolei, prezentująca wyposażenie funkcjonariuszy. Zainteresowanych nie brakowało!

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI

Kontakt

Dla mediów

biuro@lotospaliwa.pl

Znajdź nas na Facebooku

Projekt LEM - pilotażowe wdrożenie elektromobilności wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Cel projektu: Promocja zrównoważonego rozwoju transportu poprzez budowę punktów ładowania samochodów elektrycznych wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Beneficjent: LOTOS Paliwa Sp. z o.o.