Niebieskie wycieczki – podróż do Brwinowa

Zasięg obecnie sprzedawanych samochodów elektrycznych jest coraz większy, co wraz z rozwojem sieci stacji szybkiego ładowania sprzyja podróżowaniu. Co więc warto zwiedzić w ramach Niebieskiego Szlaku?

Pierwszą lokalizacją na dostępnej obecnie trasie Warszawa-Trójmiasto jest urokliwe miasto Brwinów, położone zaledwie 25 km od centrum Warszawy. Między nowoczesną stacją ładowania w Brwinowie a najbliższą zlokalizowaną w Warszawie są tylko 23 kilometry. Trasę tę można pokonać w zaledwie 20 minut – jest to więc dobre miejsce na pierwszą wycieczkę elektrykiem!

A co warto zobaczyć w Brwinowie? Ogród Botaniczny, w którym całą rodziną można obejrzeć wyszukane rośliny, a także owady w domkach dla owadów oraz ptactwo w budkach lęgowych. Można tam skorzystać również ze strefy rekreacyjnej. Nie brakuje tu również atrakcji dla najmłodszych w postaci labiryntu, placu zabaw, piaskownicy archeologicznej, a nawet toru przeszkód i ścieżka sensoryczna bosych stóp.

Miłośnicy architektury również powinni być zadowoleni ze spaceru po Brwinowie – zachowało się tu wiele dworków i pałacyków, w tym zespół pałacowy, którego głównym elementem jest pałac wzniesiony w 1936 r. według projektu architekta i inżyniera Stanisława Grochowicza. Dodatkowo w pobliżu Brwinowa znajduje się wieś Otrębusy, oddalona o niecałe 3 km, a w niej warto zawitać do Muzeum Motoryzacji i Techniki. W obiekcie można zobaczyć zabytkowe samochody, motocykle, rowery, wozy i wózki, a także aparaty fotograficzne, kamery, odtwarzacze muzyczne i inne!

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI

Kontakt

Dla mediów

media@grupalotos.pl

Znajdź nas na Facebooku

Projekt LEM - pilotażowe wdrożenie elektromobilności wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Cel projektu: Promocja zrównoważonego rozwoju transportu poprzez budowę punktów ładowania samochodów elektrycznych wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Beneficjent: LOTOS Paliwa Sp. z o.o.