LOTOS partnerem kampanii Elektromobilni.pl

27. października 2020 r. wystartowała kampania edukacyjna Elektromobilni.pl. Jej organizatorami są Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu. Spółka LOTOS nawiązała współpracę z oboma podmiotami, włączając się aktywnie do promowania ogólnopolskiej akcji.

Projekt elektromobilni.pl jest największym takim przedsięwzięciem w Europie. Zrzesza podmioty administracji centralnej, samorządy, organizacje branżowe i przemysł. Zadaniem wszystkich członków jest promocja kampanii społeczno-edukacyjnej, w ramach której propagowanie będą zeroemisyjne technologie w transporcie. Takie działania mają zaowocować nie tylko wzrostem świadomości społecznej i edukacyjnej Polaków, ale również rozwojem rynku elektromobilnego z wyraźnymi korzyściami dla społeczeństwa, gospodarki i klimatu.

Kampania będzie opierać się na trzech głównych filarach.

Serwis elektromobilni.pl

Strona internetowa stanie się wiodącym źródłem sprawdzonych informacji na temat elektromobilności w Polsce. Użytkownicy znajdą tam materiały edukacyjne dotyczące zielonej, zeroemisyjnej energii oraz 12 narzędzi i kalkulatorów, które ułatwią w podjęciu decyzji czy przejść na elektromobilność.

Program Elektromobilna Polska

Drugi filar skierowany jest do podmiotów samorządowych, instytucji i przedsiębiorstw, które mają okazję stać się ambasadorami akcji. W jej ramach powstanie wirtualna mapa Elektromobilnej Polski, która będzie promować miejsca przyjazne zielonej energii. Na program składać się będą również liczne działania edukacyjne skierowane do samorządów i firm, które będą zainteresowane zagadnieniami elektromobilnymi.

Klub Użytkowników EV

Będzie to społecznościowy HUB integrujący obecnych i przyszłych użytkowników aut elektrycznych. Kierowcy będą mogli stworzyć społeczność wspierającą i angażującą się w działania promocyjne związane z zagadnieniami elektromobilnymi. W ramach klubu będą przeprowadzane badania ankietowe, dzięki którym można będzie jeszcze lepiej poznać zachowania i oczekiwania indywidualnych użytkowników EV. Członkowie społeczności otrzymają również zniżki na ładowanie swoich aut w punktach w całej Polsce, uzyskają dostęp do for dyskusyjnych, porad eksperckich oraz możliwości prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów.

Zapraszamy do odwiedzin serwisu internetowego www.elektromobilni.pl

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI

Kontakt

Dla mediów

biuro@lotospaliwa.pl

Znajdź nas na Facebooku

Projekt LEM - pilotażowe wdrożenie elektromobilności wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Cel projektu: Promocja zrównoważonego rozwoju transportu poprzez budowę punktów ładowania samochodów elektrycznych wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Beneficjent: LOTOS Paliwa Sp. z o.o.