Kongres Nowej Mobilności – kto i o czym będzie rozmawiać?

Przed nami Kongres Nowej Mobilności, pierwszy kongres elektromobilności dla samorządów w Polsce. Jaki jest jego cel i co oferuje uczestnikom? Zajrzyjcie do artykułu!

Wydarzenie odbędzie się 9 i 10 września b.r. w Lublinie, a organizatorami są Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Związek Miast Polskich, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej oraz gospodarz – Miasto Lublin. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest elektromobilność, a podczas warsztatów zostaną poruszone również tematy car sharingu, rowerów miejskich i innych usług opartych o rozwiązania zeroemisyjne.

Do udziału zostali zaproszeni m.in. włodarze polskich miast, przedstawiciele rad gmin, pracownicy samorządowi oraz reprezentanci miast europejskich zaangażowanych w rozwój elektromobilności. Towarzyszyć im będzie 100 ekspertów i praktyków rynku new mobility, gotowych do dyskusji podczas merytorycznych spotkań w różnych formułach. Jednym z haseł wydarzenia jest bowiem minimum debat – maksimum dyskusji, co oznacza, że szczególny nacisk położony zostanie na dwustronny dialog w kierunku wypracowywania nowych rozwiązań.

W programie znajdują się spotkania w formule otwartej dyskusji, poświęcone Funduszowi Niskoemisyjnego Transportu, autonomicznej przyszłości transportu drogowego, czy rozwijaniu infrastruktury ładowania, a także sesje Q&A i pokaz „elektromobilności wagi ciężkiej”. Obędą się również sesje plenarne dot. usług związanych z mobilnością i niskoemisyjnej logistyki, a bardzo istotne dla polskich samorządowców mogą okazać się spostrzeżenia oraz wnioski wynikające z doświadczenia zagranicznych gości.

W czasie kongresu zapowiedziane jest 6 premier raportów branżowych, a 20 wystawców zaprezentuje nowe rozwiązania techniczne, które mają przyczynić się do rozwoju elektromobilności w Polsce. Z całą pewnością uczestnicy będą mieli dostęp do merytorycznej wiedzy, jak i inspiracji.

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI

Kontakt

Dla mediów

biuro@lotospaliwa.pl

Znajdź nas na Facebooku

Projekt LEM - pilotażowe wdrożenie elektromobilności wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Cel projektu: Promocja zrównoważonego rozwoju transportu poprzez budowę punktów ładowania samochodów elektrycznych wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Beneficjent: LOTOS Paliwa Sp. z o.o.