Dotacje na samochody elektryczne

Właśnie ruszył termin składania wniosków o dofinansowanie do samochodów elektrycznych dla biznesu. Znamy warunki jakie musisz spełnić, aby stworzyć elektryczną flotę w swojej firmie!

Do tej pory Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił dotacje dla osób fizycznych oraz dotacje do leasingu i najmu długookresowego. Natomiast już od 22 listopada 2021 r. do 30 września 2025 r., również firmy i wszystkie podmioty niebędące osobami fizycznymi mogą ubiegać się o dofinansowanie do aut elektrycznych i napędzanych wodorem.

NFOŚiGW przygotowało na ten cel 700 mln złoty! Warunkiem koniecznym do skorzystania z dofinansowania jest deklaracja rocznego przebiegu powyżej 15 tyś. km. Częściowa refundacja kosztu zakupu auta zeroemisyjnego dla przedsiębiorców dotyczy zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych, a także pojazdów kategorii L.

Jak zatem zdobyć dofinansowanie w ramach projektu „Mój elektryk”?

1.Wnioski o dofinansowanie w formie dotacji należy złożyć najpóźniej do 30.09.2025 r., Uwaga! Środki alokacji mogą wyczerpać się wcześniej.

2.Wnioski należy składać w wersji elektronicznej przez „Generator Wniosków o Dofinansowanie”, który jest dostępny pod adresem https://gwd.nfosigw.gov.pl/.

3.Po utworzeniu konta i zalogowaniu się, pora na stworzenie własnego wniosku o dofinansowanie. Aby należycie go uzupełnić niezbędne będzie dołączenie dodatkowych dokumentów.

Ile może potrwać proces przyznawania dotacji?

Realnie patrząc nawet do kilku miesięcy. Dlatego aby nie przegapić tego terminu, zapraszamy do zapisania się do naszej prenumeraty mailowej, gdzie na bieżąco będziemy przesyłać Wam informacje o postępach projektu.

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI

Kontakt

Dla mediów

media@grupalotos.pl

Znajdź nas na Facebooku

Projekt LEM - pilotażowe wdrożenie elektromobilności wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Cel projektu: Promocja zrównoważonego rozwoju transportu poprzez budowę punktów ładowania samochodów elektrycznych wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Beneficjent: LOTOS Paliwa Sp. z o.o.