Czym jest i zajmuje się PSPA?

Eksperci, praktycy i konsultanci, a przy tym największa organizacja branżowa zajmująca się kreowaniem rynku elektromobilności i paliw alternatywnych w Polsce. W tym artykule opowiadamy o działalności Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych integruje polskie i zagraniczne firmy z branży motoryzacyjnej, ale też infrastrukturalnej, finansowej, transportowej, komunalnej, energetycznej, konsultingowej, prawnej i retail. W jakim celu? By wspólnie działać na rzecz rozwoju niskoemisyjnego transportu w Polsce. Mowa tu oczywiście o elektromobilności, ale nie tylko. Jak wskazuje nazwa, obiektem zainteresowań stowarzyszenia są wszystkie paliwa alternatywne.

Organizacja monitoruje rynek EV w Polsce i Europie, opracowując i przedstawiając zainteresowanym dane dot. ilości elektrycznych pojazdów oraz punktów ładowania, a także śledzi zmiany w legislacji. W tym celu PSPA stworzyło Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL (zostanie podlinkowane), które otrzymało patronat honorowy Ministerstwa Energii. Stowarzyszenie jest też członkiem największej organizacji branżowej w Europie związanej z branżą elektromobilności – The European Association for Electromobility (AVERE).

Jednym z działań podejmowanych przez PSPA, związanym właśnie z legislacją jest opiniowanie projektów aktów prawnych i udział w konsultacjach społecznych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ekspertów, praktyków, oferujących bogatą wiedzę oraz doświadczenie branżowe. Pomaga to także we współpracy z samorządami, które aktywnie działają na rzecz zrównoważonego transportu.

Stowarzyszenie jest również partnerem najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, takich jak Poznań Motor Show, czy Targi EkoFlota. Organizuje też seminaria ekspercie i szereg innych wydarzeń przyczyniających się do kreowania rynku elektromobilności. W połączeniu z działalnością komunikacyjną sprawia to, że temat ten jest bardzo chętnie podejmowany w krajowych mediach, a wśród Polaków rośnie świadomość społeczna w zakresie niskoemisyjnego transportu.

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI

Kontakt

Dla mediów

biuro@lotospaliwa.pl

Znajdź nas na Facebooku

Projekt LEM - pilotażowe wdrożenie elektromobilności wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Cel projektu: Promocja zrównoważonego rozwoju transportu poprzez budowę punktów ładowania samochodów elektrycznych wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Beneficjent: LOTOS Paliwa Sp. z o.o.