Czekamy na kolejny kongres MOVE – co przyniósł w ubiegłym roku?

W marcu odbędzie się kolejna edycja kongresu MOVE. Spodziewamy się dalszej dyskusji nad rozwojem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, ale też podjęcia tematu zmian w systemie dopłat. Więcej informacji ujawni na pewno program wydarzenia, a tymczasem przypominamy wybrane kwestie omawiane podczas MOVE 2019.

Kongres MOVE Mobility & Vehicles, zaplanowany ponownie w ramach Poznań Motor Show to wyjątkowe forum ekspertów z dziedziny nowej mobilności. Już 26. i 27. marca 2020 blisko 500 uczestników, 70 prelegentów i 20 wystawców będzie uczestniczyć w 5 ścieżkach tematycznych. Będą one poświęcone energetyce i ładowaniu, transportowi jako usłudze, nowym modelom biznesowym, smart city i innowacjom.

Organizatorzy chcą, aby podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce i czwartych pod względem wielkości w Europie, regularnie omawiać wiodące trendy w branży e-mobility i prognozować zmiany zachodzące na rynku automotive. Właśnie dlatego do udziału w Kongresie zaproszeni zostali liderzy branży, międzynarodowi eksperci i praktycy rynku oraz przedstawiciele administracji.

Jak wyglądała poprzednia edycja? Rozmawiano między innymi o wsparciu rozwoju elektromobilności przez miasta. Podczas moderowanego panelu przez Prezesa PSPA, Macieja Mazura, w którym udział wziął m.in. prezes Volkswagen Poznań, Jens Ocksen, podkreślano znaczenie rozwoju infrastruktury ładowania dla redukcji emisji spalin i zaznaczono, że brak dostępu do niej znacząco spowalnia wzrost liczby samochodów elektrycznych na drogach. Padły również deklaracje planów rozwoju ze strony przedstawicieli Poznania i Łodzi.

Ówczesny minister energii, Krzysztof Tchórzewski, podkreślił, że Program Rozwoju Elektromobilności jest jednym z flagowych projektów polskiego rządu wpisujących się w dążenia Unii Europejskiej zmierzających do popularyzacji pojazdów nisko i zeroemisyjnych. Powoływał się przy tym na Fundusz Niskoemisyjnego Transportu, który pozostaje dziś stosunkowo kontrowersyjnym tematem.

Wśród dostępnych w czasie wydarzenia stoisk znajdowało się również stanowisko LOTOS poświęcone Niebieskiemu Szlakowi. Cieszyło się one dużym zainteresowaniem uczestników, a przedstawiciel firmy, Pani Maria Sobańska, wzięła udział w debacie poświęconej elektromobilności, podczas której podzieliła się z uczestnikami kongresu doświadczeniami z Niebieskiego Szlaku.

Czekamy na nadchodzącą edycję MOVE i liczymy na merytoryczne i owocne dyskusje, mające realny wpływ na rozwój elektromobilności w Polsce.

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI

Kontakt

Dla mediów

biuro@lotospaliwa.pl

Znajdź nas na Facebooku

Projekt LEM - pilotażowe wdrożenie elektromobilności wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Cel projektu: Promocja zrównoważonego rozwoju transportu poprzez budowę punktów ładowania samochodów elektrycznych wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Beneficjent: LOTOS Paliwa Sp. z o.o.