Licznik elektromobilności. Elektromobilność w liczbach.

Pod koniec czerwca 2022 r. w Polsce było zarejestrowanych łącznie 50 990 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym. Przez pierwsze półrocze roku 2022, liczba elektryków wzrosła o 12 207 sztuk, jak wynika z Licznika Elektromobilności PZPM i PSPA.

Ile elektrycznych pojazdów porusza się po polskich drogach?

W czerwcu 2022 r. po polskich drogach jeździło 48 883 elektrycznych samochodów osobowych, w tym 23 698 sztuk w pełni elektrycznych aut.

Flota pojazdów ciężarowych i dostawczych w czerwcu 2022 r. liczyła 2107 sztuk. Ciągle rośnie liczba elektrycznych motorowerów i motocykli. Pod koniec ubiegłego miesiąca wynosiła 14 464 sztuk. Park autobusów elektrycznych to 762 pojazdy.

Wrażenie robi liczba dostawczych i osobowych aut hybrydowych. W Polsce jest ich 407 466 sztuk.

Jak wygląda infrastruktura ładowania?

Wraz ze wzrostem zainteresowania pojazdami elektrycznymi, rozwija się również infrastruktura ładowania. Pod koniec czerwca 2022 r. funkcjonowało 2232 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych, w tym 4327 punktów. Ta liczba przedstawia zarówno 29% szybkich stacji ładowania prądem stałym i 71% wolnych ładowarek prądem przemiennym.

 

W Polsce wzrasta liczba rejestracji wszystkich segmentów pojazdów niskoemisyjnych i zbliża się do 40% rynku. Wraz z podjęciem przez Parlament Europejski i zakazie sprzedaży nowych samochodów spalinowych od 2035 r., należy brać pod uwagę dynamiczny wzrost samochodów niskoemisyjnych.

 

Bądź elektromobilny! Bądź ekoodpowiedzialny! Ładuj swojego elektryka na LOTOS Niebieski Szlak!

 

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI

Kontakt

Dla mediów

biuro@lotospaliwa.pl

Znajdź nas na Facebooku

Projekt LEM - pilotażowe wdrożenie elektromobilności wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Cel projektu: Promocja zrównoważonego rozwoju transportu poprzez budowę punktów ładowania samochodów elektrycznych wzdłuż dróg sieci bazowej TEN-T

Beneficjent: LOTOS Paliwa Sp. z o.o.